Close
Vakcinacija, gyvūnų ženklinimas (čipavimas), ES augintinio pasas

Gyvūno vakcinacija – greita, nesudėtinga, tačiau būtina procedūra, kurios pagalba galima sukurti imunitetą nuo sunkių, net mirtinų virusinių ligų. „Greitosios žirafos“ veterinarijos gydytojai suteiks informaciją kaip paruošti augintinį vakcinacijai ir parinks tinkamiausią vakcinacijos schemą.

MŪSŲ KLINIKOJE VAKCINUOJAME:

 • Šunis nuo maro, parvovirusinio enterito, infekcinio hepatito, leptospirozės, infekcinio laringotracheito, paragripo ir pasiutligės.
 • Kates nuo virusinio rinotracheito, kalicivirozės, panleukopenijos (kačių maro) ir pasiutligės.
 • Parodiniams augintiniams ir šunims, kurie dažnai kontaktuoja su kitais šunimis, rekomenduojame vakciną nuo  „šunidžių kosulio”.

Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, nuo 2021m. gegužės 1d. įsigaliojo privalomas gyvūnų augintinių- šunų, kačių, šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre.

Klinikoje identifikuojame gyvūnus: įvedame mikroschemą ir registruojame duomenų bazėje. Injekcijos metu speciali mikroschema įvedama gyvūnui po oda. Kiekviena mikroschema turi unikalų numerį, pagal kurį gyvūnas atpažįstamas specialiu skaitytuvu.

Ženklinimas ir įregistravimas yra reikalingi norint keliauti su gyvūnu už Lietuvos ribų, identifikuoti paklydusį ar surastą gyvūną, perduodant augintinius ar jų jauniklius kitam savininkui. Gyvūnus ženklinti gali tik turintys galiojančią veterinarijos praktikos licenciją ir įtraukti į sąrašą veterinarijos gydytojai.

Taip pat norint keliauti su augintiniu už mūsų šalies ribų yra reikalingas Gyvūno augintinio ES pasas. Augintinių transportavimas tarp valstybių yra griežtai reglamentuojamas, todėl dar gerokai prieš kelionę reikėtų pradėti rūpintis reikalingais dokumentais.

MŪSŲ KLINIKOJE ATLIEKAME:

 • Smulkių gyvūnų ženklinimas mikroschemomis;
 • Gyvūnų registracija duomenų bazėje;
 • Augintinio ES paso išdavimas;
 • Dokumentų parengimas išvykimui į užsienį.

 

Su metine paslaugų programa už vakcinaciją mokėsite mažiau

Paslaugų programos

 

Susisiekite


  Naujienlaiškio prenumerata

  Ar tikrai šuniui nereikalinga penkta koja?
  Neįtikėtini faktai ir praktiniai patarimai
  Visa tai ir daugiau sužinosite, užsisakę Naujienlaiškį