Close
Anestezija

Veterinarinės anestezijos tikslas – užtikrinti saugumą ir efektyvumą atliekant procedūras ir chirurgines operacijas. Narkozė padeda sumažinti skausmą, streso išsivystymą, diskomfortą ir galimus šalutinius poveikius pacientui. Iš pradžių gyvūnui atliekama sedacija (gyvūnas nuraminamas), vėliau gyvūnas įvedamas į bendrąją nejautrą, kurios metu išnyksta skausmo jutimas, nuslopinama sąmonė, atsipalaiduoja raumenys. Kiekvienu individualiu atveju parenkamas optimalus anestezijos planas, atsižvelgiant į atliekamos procedūros ar operacijos skausmingumą, trukmę, gyvūno amžių, gretutines ligas.

Anestezijos bijoti nereikia, nes prieš ją visada atliekame klinikinę apžiūrą, kurios metu įvertinamas gyvūno širdies ir kvėpavimo sistemų darbas, atliekami kraujo tyrimai. Kraujo tyrimai padeda įvertinti gyvūno inkstų, kepenų būklę ir laiku pastebėti ankstyvus ligos požymius.
Mūsų klinikos pacientams taikomos plačiai pasaulyje naudojamos anestetinės medžiagos. Sudėtingų operacijų metu, ar esant gyvūno sveikatos būklės ypatumams bendrosios nejautros palaikymui  sėkmingai naudojame inhaliacinę anesteziją. Inhaliacinės anestezijos metu gyvūnas kvėpuoja per į kvėpavimo takus įvestą endotrachėjinį vamzdelį, kuris yra prijungtas prie inhaliacinės anestezijos aparato. Priklausomai nuo situacijos galime reguliuoti gyvūno anestezijos gylį, o atjungus anestetiko tiekimą gyvūnas pradeda busti jau po kelių minučių.

PRIMENAME:
Prieš planuojamą anesteziją suaugusį gyvūną reikia alkinti 12 val., vanduo turi būti pasiekiamas visada.

 

Susisiekite


    Naujienlaiškio prenumerata

    Ar tikrai šuniui nereikalinga penkta koja?
    Neįtikėtini faktai ir praktiniai patarimai
    Visa tai ir daugiau sužinosite, užsisakę Naujienlaiškį