Close

Nuo kada galima vesti šunį į lauką?

Nuo kada galima vesti šunį į lauką?

Nuo kada galima vesti šuniuką į lauką? Šis klausimas apipintas įvairiais mitais ir prietarais ir ne visi jie teisingi. Šuniuką vesti į lauką rekomenduojama po paskutinės vakcinacijos praėjus 10–14 dienų. Lietuvoje šuniukai dažniausiai vakcinuojami dviejų arba trijų etapų schemomis, tačiau paskutinė vakcina būna apie 12 gyvenimo savaitę, t.y. kai šuniui yra sukakę 3 mėnesiai. Šuniukai skiepijami nuo maro, adenoviruso, parvoviruso, paragripo, leptospirozės ir pasiutligės. Vėliau skiepai kartojami kasmet.

Jei šuniukas į namus atvyko anksčiau nei buvo baigta skiepų schema – kai kurie šeimininkai pradeda pasivaikščiojimus lauke iš karto. Svarbu žinoti, kad tuomet reiktų itin saugoti šunelį, kad jis nesuėstų dvėselienos, šiukšlių, laikinai neleisti bendrauti su kaimyniniais šunimis, neuostytų šunų išmatų idant neužsikrėstų ligomis, kurioms dar nesusiformavęs imunitetas. Geriausia ir saugiausia būtų laikytis rekomendacijos ir su šuniuku užsiimti namuose iki kol bus baigta skiepyti pagal pilną schemą. Kiek saugesni yra privačių namų gyventojai, tačiau ir jie turi užtikrinti, kad kiemas yra švarus ir saugus, o vartai saugiai uždaryti.

Šuniukui lauke atlikus gamtinius reikalus, reikia jį paskatinti, pagirti. Jei šuniukas tik vaikšto ir niekaip neatlieka reikalų – iš namų galima atnešti jo šlapimu suvilgytą palutę ir parodyti šuniui. Atlikus reikalus – pagirti. Taip mažas šuniukas išmoks tuštintis lauke. Įprastai maži šuniukai savo gamtinius reikalus padaro atsibudę, po maisto, užbaigę vieną žaidimo etapą  – tai puikus metas nunešti šunelį ant palutės. Ją visad laikykite pasirinktoje vietoje, kad šuo žinotų, kur gali atlikti gamtinius reikalus ir jo nebaus. Jauni šuniukai net iki vienerių metų gali neišbūti 8 valandų nesituštinę lauke, tad jei šuo liks visą dieną namie vienas – būtinai palikite palutę.

 

Susisiekite


    Naujienlaiškio prenumerata

    Ar tikrai šuniui nereikalinga penkta koja?
    Neįtikėtini faktai ir praktiniai patarimai
    Visa tai ir daugiau sužinosite, užsisakę Naujienlaiškį