Kiekvienas šuns šeimininkas nori visko, kas geriausia savo augintiniui: kokybiško pašaro, atsakingos veterinarinės priežiūros, įdomių lavinančių žaislų, draugiškų pažinčių parke. Tad nenuostabu, kad dažnai sulaukiame klausimo: koks sausas šunų maistas geriausias? Norėdami padėti Jums susigaudyti itin plačioje šunų pašaro pasiūloje paruošėme informaciją, kuri, tikimės leis lengviau priimti sprendimą perkant sausą šunų ėdalą.
1) Kokio dydžio ir veislės Jūsų šuo?
Pirmasis kriterijus – šuns dydis ir veislė. Kodėl? Skirtingo dydžio šunims formuojamos skirtingo dydžio granulės: mažesnėms veislėms smulkesnės, o stambesnėms – didesnės. Atliepiant veislės ypatybes, siekiant stiprinti šuns sveikatą, pašaras gali būti iš karto papildytas reikiamais vitaminais ir mineralais. Pavyzdžiui: labradoro veislės sausame šunų pašare reiktų ieškoti sąnarių lankstumą gerinančių vitaminų ir mineralų; samojėdų veislei skirtas pašaras turėtų turėti ingredientų, kurie padeda palaikyti baltą kailio spalvą, padėti šalinti plaukus iš žarnyno. Maži, neaktyvių veislių šunys turėtų būti šeriami ne tokiu kaloringu pašaru kaip, pavyzdžiui, jų aktyvūs gentainiai.
2) Koks šuns amžius ir sveikatos būklė?
Tai antrasis kriterijus į kurį turite atkreipti dėmesį, kai renkatės sausą šunų pašarą. Mažiems šuniukams skirtas pašaras dažniausiai yra riebesnis ir kaloringesnis. Tam, kad paskatintų augimą. Taip pat mažiems šuniukams geriausiai rinktis sausą ėdalą, kurį sudaro tik vienos rūšies baltymai. Tuo tarpu suaugusiems šunims skirtas sausas šunų maistas yra baltymingesnis. Šunims senjorams skirtas sausas pašaras bus papildytas jiems tinkamais vitaminais ir mineralais, bei didesniu jų kiekiu, siekiant palaikyti gyvybingumą, funkcines sąnarių savybes, sveikus dantis ir blizgų kailį. Renkantis sausą maistą senjorams šunims, reiktų atkreipti dėmesį, kad jame būtų gama linoleno rūgšties (GLA), fruktooligosacharidų (FOS), vitamino E ir beta karoteno. Šunys, kurie serga senatvinėmis ligomis arba turi alergijų, turi būti šeriami specialiu pašaru subalansuotu jų poreikiams. Jį pasirinkti padės veterinaras.
3) Ką veikia šuo?
Darbiniams šunims, kurie visą dieną dirba greta žmonių (ieško pėdsakų, traukia kinkinius, treniruojasi varžyboms ir pan.) reikia daugiau maisto ir didesnio kalorijų kiekio. Taip pat, jei su šuniu išvykstate į šaltus arba itin šiltus kraštus – pasirūpinkite kaloringesniu pašaru ar tiesiog papildomu jo kiekiu. Kodėl? Kūno šilumos palaikymas arba intensyvus vėsinimasis išeikvoja daugiau kalorijų. Tuo tarpu, jei jūsų šuns laisvalaikis ant sofos laukti jūsų, rinkitės mažiau kalorijų turintį ėdalą ir jį būtinai normuokite, kad šuo nenutuktų.
4) Ar prekės ženklas dirba skaidriai?
Rinkdamiesi reklamuojamą prekės ženklą sužinokite iš kur Jūsų pasirinktas prekės ženklas gauna baltyminę pašaro dalį? Kur jie gamina pašarą? Kaip jie garantuoja ingridientų kokybę? Šiandieniniai šunų šeimininkai užduoda daug daugiau klausimų apie savo šunų maisto sudedamąsias dalis nei seniau. Bet koks prekės ženklas, kurio pašaru šeriate savo šunį, turėtų aiškiai nurodyti, kaip jie gauna ingridientus ir gamina ėdalą. Turėtumėte matyti šiuos dalykus produkto puslapyje, įmonės svetainėje arba pašaro apžvalgose. Patarimas: išsamiai pasidomėkite pašaru, kuriuo norite šerti savo šunį. Jei nerandate informacijos apie pašarą, pasirinkite skaidresnį prekės ženklą.
5) Išvaizdos ypatybės
Šiandien gaminami pašarai, kurie gali padėti pagerinti šuns kailio, nagų, dantų sveikatos būklę. Jei tai yra svarbu – rinkitės pašarą, kuris būtų skirtas būtent šioms savybėms. Pavyzdžiui: pleiskanojančiai odai, raudonų atspalvių kailiui, tvirtiems nagams ir panašiai
Nesate tikri, kaip pasirinkti geriausią sausą pašarą Jūsų kailiniuotam šeimos nariui – šuniui? Kreipkitės į mus ir suteiksime išsamią konsultaciją.