Pirmą kartą parsivežus į namus mažą šuniuką – naują šeimos narį – dažnai kyla nemažai klausimų apie jo priežiūrą: mitybą, kailį, dresūrą, higieną. Vienas iš itin svarbių klausimų – kada šunims krenta pieniniai dantys ir kaip jais pasirūpinti? Skaitykite toliau ir sužinokite svarbiausią informaciją apie šunų dantis.
Šuniukams dantys išdygsta jau dviejų-trijų savaičių amžiaus. Augdami šunys, kaip ir kūdikiai, daug ką tyrinėja nasrais, tad vis taikosi kažką pagraužti. Kai šuniukui sueina trys ar keturi mėnesiai jo pieniniai dantys ima kristi. Šunims šis procesas gali būti skausmingas. Ar dantys jau krenta, galite suprasti iš to, kad šuniukas daugiau seilėjasi, ant žaislų galima pastebėti šiek tiek kraujo žymių. Tačiau jei toks elgesys tęsiasi ilgai – apsilankykite pas veterinarą.
Įprastai, visi pieniniai dantys, suėjus šešiems mėnesiams, šuniui turi būti iškritę. Jei vis dar yra klibančių dantų – juos gali tekti pašalinti traukiant. Kitu atveju jie trukdys išdygti nuolatiniams dantims.
Kaip padėti šuniui, kai jam krenta pieniniai dantys? Pateikite jo dydžiui ir veislei tinkamų žaislų: guminių kamuolių, virvių mazgų. Kartais, kalantis naujiems dantims, šuniukas gali norėti grybštelėti jums už piršto ar blauzdų. Iš karto drausminkite tokį elgesį. Jei šuo grybštelėtų kitam šuniui – jis skaudžiai suinkštų, tad ir jūs galite kopijuoti tokį elgesį – šaižiai sušukite „Oi!“. Svarbu paminėti, kad „Oi“ turi būti tikrai šaižus, piktokas, o ne linksmas. Kitaip šuo nesupras ir gali dar labiau įsilinksminti. Jei taip nutiko, turėtumėte nueiti ir duoti šuniui pertraukėlę arba padėti jį į jo krepšį, narvą. Jei šuo suprato ir po komandos atsitraukė – pamaloninkite skanėstu. Tačiau suteikite žaislus, kuriems galima kąsti ir griaužti.
Išdygus nuolatiniams dantims – iš karto pradėkite juos valyti. Taip išvengsite vizitų apnašų valymui.