Close

Kačių akių ligos

Kačių akių ligos

Pūkuotas namų valdoves kartais užpuola kačių akių ligos. Kviečiame susipažinti su dažniausiai pasitaikančiomis, kad laiku pastebėtumėte požymius ir laiku pradėtumėte gydymą.

Konjunktyvitas

Konjunktyvitas  (kartais vadinama tiesiog raudonomis akimis) pasitaiko ne tik žmonėms, bet ir katėms. Tai uždegimas, kurį sukelia infekcija. Katės akis atrodo raudona ir patinusi, gali būti net pakitusi rainelės spalva. Šį uždegimą gali sukelti grybeliai, virusai, bakterijos, stiprūs namų valikliai, neatsargus akies užgavimas. Taip pat katės gali užsikrėsti viena nuo kitos. Veterinaras gali skirti geriamuosius antibiotikus ir/arba akių lašus, tepalus. Galima panaudoti paprastas  dirbtines ašaras, tačiau jei uždegimas nepraeina per porą dienų – būtina katę nuvežti veterinarui. Tokios kačių akių ligos gali progresuoti ir tuomet jų gydymas užtruks.

Voko krašto liga (blefaritas)

Ši liga dažniau kamuoja kates, kurių snukis yra plokščias (pvz. persų ar himalajų veislių), nes dėl jų snukio sandaros akių vokų kraštas gali dirginti akies obuolį. Blefaritą taip pat gali sukelti uždegimai, įgimtos problemos, alergija į dirgiklius, augliai netoli akies ir kita. Dažniausiai ši liga gydoma kompresais ir akių lašais, tačiau esant dideliam uždegimui gali prireikti ir operacinio gydymo.

Kačių katarakta

Tarsi debesiu apėjęs akies lęšiukas (ypač ant vyresnio amžiaus katės akies) gali būti signalas, kad jai yra katarakta. Ši liga sutrikdo regą ir gali būti apakimo priežastimi. Kataraktą dažniausiai sukelia uždegimas arba akies sužeidimas, tačiau dažnai, kaip ir žmonėms, tai yra su senėjimu susijusi liga. Kartais galima atlikti operaciją ir pašalinti kataraktą.

Glaukoma

Sveikos katės akis juda laisvai, yra normalaus dydžio. Glaukomos signalai yra padidėjusi akis, tarsi debesiu aptrauktas kampas, akies raudonis, išsiplėtę vyzdžiai, kurie tinkamai nereaguoja į šviesą, ašarojimais. Glaukoma gali lemti aklumą, todėl pastebėjus jos požymius būtina nedelsiant kreiptis į veterinarą.

 

Susisiekite


    Naujienlaiškio prenumerata

    Ar tikrai šuniui nereikalinga penkta koja?
    Neįtikėtini faktai ir praktiniai patarimai
    Visa tai ir daugiau sužinosite, užsisakę Naujienlaiškį