Close

Hipoalerginės šunų veislės

Hipoalerginės šunų veislės

Alergija – nemaloni reakcija, kuri žmonėms dažnai pasireiškia čiauduliu, užgulusia nosimi, ašarojančiomis akimis, niežuliu. Alergiją dažniausiai sukelia krentantis kailis ir pleiskanos. Galime pasidžiaugti, kad jau yra išvesti vadinami hipoalerginiai šunys. Nealergizuojantys šunys dažniausiai nesišeria, jų kailis labiau primena žmonių plaukus, juos gali tekti kiek dažniau maudyti arba kitaip rūpintis (pvz. šukuoti). Hipoalerginiai šunys būna įvairių dydžių, spalvų ir charakterio, tad tikrai išsirinks kiekvienas. Nealergizuojantys šunys dažniausiai imponuoja šeimoms, kurios dar tik laukiasi kūdikio ir nėra tikri ar vaikas neturės alergijų. Taip pat nesišeriančios veislės patinka tiems, kuriuos erzina visur besimėtantys plaukai. Svarbu paminėti, kad net ir vadinamos hipoalerginės šunų veislės gali iššaukti alergiją, jei jos forma žmogui yra labai stipri. Žemiau paminėtos veislės mažiau šeriasi, pleiskanoja, nepalieka tiek daug seilių žymių. Tačiau, jei žmogui alergija itin stipriai išreikšta, prieš perkant augintinį rekomenduojame pabendrauti su pasirinktos veislės atstovu kelias dienas bei pasitarti su gydytoju alergologu.

  1. Frizos bišonai
  2. Havanos bišonai
  3. Maltos bišonai
  4. Tulearo bišonai
  5. Airių kviečiaspalviai terjerai
  6. Amerikos beplaukiai terjerai
  7. Bedlingtono terjerai
  8. Jorkšyro terjerai
  9. Škotų terjerai
  10. Vakarų Škotijos baltieji terjerai
  11. Afenpinčeriai
  12. Afganų kurtai
  13. Airių vandens spanieliai
  14. Barbetai (prancūzų vandens šunys)
  15. Basendžiai
  16. Bolonės
  17. Briuselio grifonai
  18. Pudeliai (3 dydžių)
  19. Goldendoodliai
  20. Kinų koduotieji
  21. Lhasa Apso
  22. Meksiko beplaukiai (dar vadinami Xoloitzcuintli)
  23. Miniatiūriniai šnauceriai
  24. Peru plikieji arba Peru inkų orchidėjos (viena brangiausių šunų veislių)
  25. Portugalų vandens šunys
  26. Shih Tzu

Kaip išsirinkti hipoalerginį šunį?

Visų pirma įvertinkite kelis aspektus.

  1. Namų plotas – jei gyvenate mažame bute arba daug keliaujate – jums labiau tiks mažo dydžio šuo. Jį bus lengviau persivežti, o taip pat nuomotojai dažnai geriau priima nuomininkus su mažų veislių šunimis, nes tikima, kad jie gali pridaryti mažiau žalos būstui, baldams. O jei turite didelį kiemą, sodybą – didelis šuo nekels rūpesčių bei bus ištikimas palydovas.
  2. Jūsų aktyvumo lygis – kai kurių veislių šunys buvo išvestos medžioklei. Tai reiškia, kad jie kasdien norės nubėgi ar nueiti kelis ar keliolika kilometrų. Įvertinkite, ar turėsite tiek laisvo laiko, kad gyvūnui su jumis gyventi nebūtų kančia. Taip pat, nuolatinis energijos neišeikvojimas gali manifestuoti į daiktų gadinimą, šlapinimąsi ant baldų ir panašiai.
  3. Šuns priežiūra – labai svarbu. Neužtenka žinoti, kad hipoalerginiai šuniukai mažiau šeriasi. Pavyzdžiui, Frizos bišonams reikia skirti ypatingą dėmesį kailio priežiūrai (šukavimas, pešimas, maudymas), šerti specialiu pašaru, kuris neleis jų kailiui tamsėti, saugos nuo juodų ašarų. Įvertinkite ar turėsite tiek laiko ir finansinių išteklių.
  4. Šuns kaina ir prieinamumas – net jei charakteris ir išvaizda patiko, prieš galutinai apsispręsdami susiraskite tinkamą veislyną ir sužinokite galimybes įsigyti šunį, jo kainą. Kai kurių veislių gali tekti laukti net ne vienerius metus, o kai kurios gali būti neprieinamos Lietuvoje. Tai ypač svarbus momentas, jei renkatės šunį, kuris yra skirtas vaikui – jie gali jautriai sureaguoti, kad negaus pasirinkto gyvūno. Tad jūsų kaip suaugusiojo darbas atlikti namų darbus prieš pranešant geras naujienas.
  5. Jūsų alergijos lygis – būtinai pasitarkite su šeimos gydytoju, alergologu prieš pirkdami net ir hipoalerginės veislės šunį. Galbūt jie pasiūlys papildomų tyrimų arba antihistamininių preparatų, kurie padės valdyti jūsų alergiją.

 

Susisiekite


    Naujienlaiškio prenumerata

    Ar tikrai šuniui nereikalinga penkta koja?
    Neįtikėtini faktai ir praktiniai patarimai
    Visa tai ir daugiau sužinosite, užsisakę Naujienlaiškį